Back to Top
| Number of persons | 25 person(s) |
| Product colour | Black |
| PTZ control (Pan/Tilt/Zoom) |
| HD type | Full HD |
| Megapixel | 2.07 MP |
| Optical zoom | 12 x |
| Supported video modes | 1080p |
| Maximum frame rate | 60 fps |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Resolution at capture speed | 1920x1080@60fps |
| Ethernet LAN |
| Sensor type | CMOS |
| Image sensor size | 1/2.7 " |
| Optical zoom (normal mode) | 12 x |
| Wide end viewing angle (normal mode) | 73 u00b0 |
| Microphone sensitivity | 85 dB |
| Microphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Package width | 533.4 mm |
| Package depth | 368.3 mm |
| Package height | 304.8 mm |
| Package weight | 4989.5 g |
| Handheld remote control |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.