Back to Top
| Connector gender | Female connector |
| Frequency range | 0 - 5000 MHz |
| Impedance | 50 Ω |
| Operating voltage | 1415 V |
| Retention force | 1334 N |
| Product colour | Stainless steel |
| Compatible products | FXL-780, AVA5-50, AVA5-50FX |
| Certification | ISO 9001:2008 RoHS |
| Diameter | 37 mm |
| Depth | 47.9 mm (1.87 ") |
| Weight | 136.65 g (0.3 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.