Back to Top
| Compatible chassis type | Universal |
| Type | Graphic card holder |
| Material | ABS, Steel, Polypropylene (PP), Brass, Nickel, Thermoplastic elastomer (TPE), Polyethylene |
| Product colour | Grey, White |
| Number of graphic cards supported | 1 |
| Certification | BKC210933AC, E1895721/E252840 |
| Input voltage | 12 V |
| Width | 305 mm (11.9 ") |
| Depth | 178.1 mm (6.95 ") |
| Height | 141.8 mm (5.53 ") |
| Weight | 810 g (1.79 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 100 °C |
| Package width | 144 mm |
| Package depth | 168 mm |
| Package height | 265 mm |
| Master carton width | 352 mm |
| Master carton length | 455 mm |
| Master carton height | 568 mm |
| Master carton weight | 13600 g |
| Quantity per master carton | 12 pc(s) |
| Y | |
| 165 | |
| 4.0 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
