Back to Top
| Placement supported | Indoor |
| Cable length | 0.152 m |
| AC outlets quantity | 2 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5–15R |
| On/off switch | |
| Product colour | Black |
| Certification | ETL |
| Nominal input voltage | 125 V |
| Power supply input frequency | 60 Hz |
| Maximum current | 1 A |
| Maximum input power | 1625 W |
| Cable colour | Black |
| Cable type | NEMA 5-15P |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
