Back to Top
| Product type | Bowl |
| Shape | Round |
| Material | Polystyrene |
| Product colour | White |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Divider | |
| Number of compartments | 1 |
| Quantity per pack | 125 pc(s) |
| Freezer proof | |
| Temperature (max) | 100 °C |
| Recyclable |
| Height | 46.1 mm (1.8 ") |
| Shipping carton length | 630.3 mm |
| Shipping carton height | 542.9 mm |
| Shipping carton weight | 312.8 g |
| Quantity per shipping carton | 1000 pc(s) |
| Country of origin | United States |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.