Back to Top
| Label colour | Black on white |
| Product colour | Multicolour |
| Temperature range (T-T) | -55 - 135 °C |
| Compliance industry standards | UL 224, MIL-STD-202G, MIL-81531, SAE-DTL 23053/5 (1, 3) |
| Brand compatibility | Rhino |
| RoHS compliance |
| Package type | Box |
| Tape width | 24 mm |
| Tape length | 1.5 m |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.