Back to Top
| Compatible chassis type | Universal |
| Type | HDD mounting bracket |
| Material | Steel |
| Product colour | White |
| Storage drive sizes supported | 2.5,3.5 " |
| Certification | Define 7 Define 7 XL Define 7 XL |
| Width | 110 mm (4.29 ") |
| Depth | 186 mm (7.25 ") |
| Height | 16 mm (0.62 ") |
| Weight | 132 g (0.29 lbs) |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Package width | 126 mm |
| Package depth | 224 mm |
| Package height | 37 mm |
| Package weight | 370 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.