Back to Top
| Speakerphone | |
| Built-in speaker(s) | |
| IK code | IK09 |
| Voice codecs | G.711Mu, G.711a, G.722 |
| Video codecs | H.264 |
| Built-in microphone | |
| Motion detection function | |
| Number of buttons | 12 buttons |
| Backlight buttons | |
| Wall mountable | |
| Certification | FCC: 15 B B; 15 C; MPE CE: EN 55032 B; EN 61000-3-2; EN 61000-3-3; EN 50130; EN 60950-1; EN 300330; EN 301489; EN 62311 RCM: AS/NZS CISPR 22; AS/NZS 4268; AS/NZS 60950.1 IC: ICES-003; RSS310 |
| Product colour | Grey |
| Smartphone support | |
| International Protection (IP) code | IP66 |
| Control type | Buttons |
| Proper use | Outdoor |
| Placement supported | Vertical |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Networking standards | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1x, IEEE 802.3af |
| Supported network protocols | TCP/IP/UDP, RTP/RTCP, HTTP/HTTPS, ARP/RARP, ICMP, DNS (RV, NAPTR), DHCP, SSH, SMTP, TFTP, NTP, STUN, TLS, SRTP |
| Megapixel | 2 MP |
| Maximum image resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Optical sensor size | 1/2.7 " |
| Viewing angle, horizontal | 150 \u00b0 |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Minimum illumination | 0.5 lx |
| Field of view (FOV) angle | 180 \u00b0 |
| Operating voltage (door opener) | 12 V |
| Operating current (door opener) | 1 A |
| Door station operating temperature (T-T) | -30 - 60 °C |
| Width | 80 mm (3.12 ") |
| Depth | 36 mm (1.4 ") |
| Height | 173 mm (6.75 ") |
| Weight | 600 g (1.32 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.