Back to Top
| Type | Portable floor stand |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Compatible products | Logitech Rally Plus |
| Minimum screen size compatibility | 50 " |
| Maximum screen size compatibility | 75 " |
| Mounting type | Floor |
| Maximum weight capacity | 136 kg |
| Minimum VESA mount | 400 x 200 mm |
| Maximum VESA mount | 400 x 600 mm |
| VESA mounting interfaces | 400 x 200,400 x 400,400 x 600 mm |
| Adjustable shelves | |
| Included number of shelves | 2 |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Wheels | |
| Lockable wheels |
| Width | 1118 mm (43.6 ") |
| Depth | 869 mm (33.89 ") |
| Height | 1735 mm (67.67 ") |
| Weight | 35400 g (78.04 lbs) |
| Package width | 1200 mm |
| Package depth | 869 mm |
| Package height | 165 mm |
| Package weight | 40000 g |
| Mounting kit |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.