Back to Top
| Data transfer rate (max) | 25000 Mbit/s |
| Interface type | SFP28 |
| SFP transceiver type | SR |
| Fiber ports quantity | 2 |
| Product colour | Aluminium |
| Maximum transfer distance | 100 m |
| Width | 13.8 mm (0.54 ") |
| Depth | 55.7 mm (2.17 ") |
| Height | 11.9 mm (0.46 ") |
| Weight | 19.2 g (0.04 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.