Back to Top
| Sensitivity | 89 dB |
| Speaker type | 3-way |
| Peak power | 250 W |
| Rated power | 125 W |
| Tweeter | |
| Impedance | 4 Ω |
| Frequency range | 42 - 20000 Hz |
| Shape | Oval |
| Subwoofer included | |
| Subwoofer driver cone material | Polypropylene |
| Width | 228.6 mm (8.92 ") |
| Depth | 152.4 mm (5.94 ") |
| Mounting depth | 88 mm |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.