Back to Top
| Product type | Battery |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Brand compatibility | Honeywell |
| Compatibility | RT10 |
| Depth | 16.5 mm (0.64 ") |
| Weight | 474 g (1.04 lbs) |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery capacity | 10280 mAh |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Product colour | Black |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.