Back to Top
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Black toner page yield | 1000 pages |
| Multipack | |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Laser printing |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | Color Laser 150, Color Laser MFP 170 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Width | 288 mm (11.23 ") |
| Depth | 139 mm (5.42 ") |
| Height | 30 mm (1.17 ") |
| Weight | 480 g (1.06 lbs) |
| Package width | 387 mm |
| Package depth | 181 mm |
| Package height | 79 mm |
| Package weight | 880 g |
| Package type | Box |
| Pallet width | 1173 mm |
| Pallet length | 2056 mm |
| Pallet height | 736 mm |
| Pallet weight | 279000 g |
| Quantity per pallet | 312 pc(s) |
| Toner cartridge | |
| Original |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
