Back to Top
| Product type | Toner cartridge |
| Page yield | 11000 pages |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Laser printing |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | - LaserJet Enterprise M607dn - LaserJet Enterprise M607n - LaserJet Enterprise M608dn - LaserJet Enterprise M608n - LaserJet Enterprise M608x - LaserJet Enterprise M609dn - LaserJet Enterprise M609x - LaserJet Enterprise Flow MFP M631h - LaserJet Enterprise Flow MFP M632z - LaserJet Enterprise MFP M631dn - LaserJet Enterprise MFP M631z - LaserJet Enterprise MFP M632fht - LaserJet Enterprise MFP M632h |
| OEM code | CF237A |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | China |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 30 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Width | 380 mm (14.82 ") |
| Depth | 180 mm (7.02 ") |
| Height | 270 mm (10.53 ") |
| Weight | 1900 g (4.19 lbs) |
| Package width | 380 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 270 mm |
| Package weight | 2600 g |
| Original |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
