Back to Top
You can save more money as you print more.
With HP LaserJet Toner Cartridge Dual Packs, you can lower your company's printing expenditures without sacrificing the consistent, professional quality and dependable, trouble-free printing that Original HP provides.
| Type | Laser cartridge |
| Original | |
| Page yield | 13000 pages |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Laser |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | LJ P3005 |
| OEM code | Q7551XD |
| Page yield (black) | 13000 pages |
| Colour |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Weight | 3200 g (7.05 lbs) |
| Package dimensions (WxDxH) | 392 x 331 x 329 mm |
| Package weight | 4600 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
