Back to Top
| Type | Laser cartridge |
| Original | |
| Page yield | 14000 pages |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Laser |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | LaserJet P2015, LaserJet M2727 |
| OEM code | Q7553XD |
| Page yield (black) | 14000 pages |
| Quantity per box | 2 pc(s) |
| Operating temperature (T-T) | 50 - 90.5 °F |
| Approximate page yield (A4, black & white, ISO/IEC 19752) | 7.000 pages |
| Product colour | Black |
| Euro pallet weight | 137.5 kg |
| Colour | |
| Stacking number for carton | 20 |
| Stacking number for pallet | 4 |
| Pallet size (EU) | 1200 x 800 x 1129 mm |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 760 x 1129 mm |
| Width | 390 mm (15.21 ") |
| Depth | 244 mm (9.52 ") |
| Height | 196 mm (7.64 ") |
| Weight | 2000 g (4.41 lbs) |
| Dimensions (WxDxH) | 390 x 244 x 196 mm |
| Package dimensions (W x D x H) | 15.35 x 9.61 x 7.72 " |
| Package weight (imperial) | 5.72 lbs |
| Package dimensions (WxDxH) | 390 x 244 x 196 mm |
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 244 mm |
| Package height | 196 mm |
| Package weight | 2600 g |
| Package type | Box |
| Pallet weight | 137500 g |
| Number of layers per pallet | 5 |
| Quantity per pallet | 60 pc(s) |
| Quantity per EUR-pallet | 45 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
