Back to Top
| Product type | Toner cartridge |
| Black toner page yield | 1500 pages |
| Page yield | 1500 pages |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Laser printing |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | LaserJet Pro MFP M125 series LaserJet Pro MFP M127 series LaserJet Pro M201n LaserJet Pro M201dw LaserJet Pro MFP M225dn LaserJet Pro MFP M225dw |
| OEM code | CF283A |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 25 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Width | 375 mm (14.63 ") |
| Depth | 113 mm (4.41 ") |
| Height | 125 mm (4.88 ") |
| Weight | 790 g (1.74 lbs) |
| Package width | 375 mm |
| Package depth | 113 mm |
| Package height | 125 mm |
| Package weight | 580 g |
| Original |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
