Back to Top
| Maximum resolution | 2048 x 1536 pixels |
| Number of computers controlled | 2 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | VGA |
| Product colour | Black |
| Cable length | 0.9 m |
| Weight | 453.5 g (1 lbs) |
| Connectivity technology | Wired |
| Dimensions (WxDxH) | 76.2 x 63.5 x 22 mm |
| Ports quantity | 2 |
| Compatible operating systems | Windows 98, 98SE, ME, 2000, XP, Vista Mac OS 8.6 + Linux, UNIX |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.