Back to Top
| Best uses | Notebook, PC |
| Product colour | Black |
| Lock type | Key |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Material | Carbon steel |
| Easy to install | |
| Easy to use | |
| Easy storage |
| Cable length | 1.8 m |
| Cable diameter | 5 mm |
| Weight | 180 g (0.4 lbs) |
| Package width | 250 mm |
| Package depth | 170 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package weight | 200 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.