Back to Top
| Speaker type | 2-way |
| Sensitivity | 91 dB |
| Peak power | 120 W |
| Rated power | 40 W |
| Tweeter | |
| Frequency range | 75 - 22 Hz |
| Impedance | 4 Ω |
| Shape | Oval |
| Separate components |
| Subwoofer included | |
| Subwoofer type | Active subwoofer |
| Width | 152.4 mm (5.94 ") |
| Depth | 571 mm (22.27 ") |
| Height | 101.6 mm (3.96 ") |
| Tweeter diameter | 19.1 mm |
| Mounting depth | 476 mm |
| Amplifier included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.