With sheets that can stick almost anywhere, Post-it Easel Pads foster the imaginative thinking that lays the foundation for future growth. So when you want to successfully plan, collaborate, capture and build on ideas, they're ready to help you succeed. When floor space for an easel stand is limited, use Post-it Wall Pads. Smaller and lighter than full-size easel pads, they mount on walls, doors or windows with Command Strips (included). Turn any space into a temporary meeting space. The bright-white sheets resist marker bleedthrough. They stick to most surfaces and can be repositioned again and again without surface damage.
Packaged Quantity:2 / Pack
Product Type:Flip Chart Pad
| Product colour | White |
| Sheets quantity | 20 sheets |
| Material | Paper |
| Width | 508 mm (19.81 ") |
| Height | 584 mm (22.78 ") |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 508 mm |
| Package depth | 60 mm |
| Package height | 584 mm |
| Package weight | 689.4 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.