Back to Top
| Capacity | 143.8 L |
| Form factor | Rectangular |
| Housing material | Galvanized steel, Steel |
| Product colour | Black, Grey |
| Built-in ashtray | |
| Removable container | |
| Lid |
| Width | 533.4 mm (20.8 ") |
| Depth | 533.4 mm (20.8 ") |
| Height | 1041.4 mm (40.61 ") |
| Weight | 25401 g (56 lbs) |
| Package weight | 30844 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.