Back to Top
| Suitable for | Men |
| Fragrance main top notes | Cardamom, Lemon, Violet (flower) |
| Fragrance main heart notes | Ambrette, Coffee |
| Fragrance main base notes | Cashmere wood, Cedar wood, White musk |
| Volume | 100 ml |
| Ingredients | ALCOHOL DENAT. (SD ALCOHOL 39-C), PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), LIMONENE, LINALOOL, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, OCTOCRYLENE, BENZOPHENONE-3, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, HOMOSALATE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, CITRAL, TOCOPHEROL, CITRONELLOL, GERANIOL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL (HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL), BHT, SODIUM SULFATE, CI 60730 (EXT. VIOLET 2), CI 19140 (YELLOW 5), CI 42090 (BLUE 1), CI 14700 (RED 4), CI 17200 (RED 33) |
| Country of origin | Italy |
| Width | 95 mm (3.71 ") |
| Depth | 50 mm (1.95 ") |
| Height | 145 mm (5.66 ") |
| Weight | 475 g (1.05 lbs) |
| 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.