Back to Top
| Type | Laser toner |
| Original | |
| Page yield | 6000 pages |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Laser |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | C2620DW, C2670FW, C2680FX |
| Weight | 886 g (1.95 lbs) |
| Package width | 378 mm |
| Package depth | 125 mm |
| Package height | 141 mm |
| Package weight | 1126 g |
| Package tare weight | 112 g |
| Package type | Box |
| Number of pallets per intermodal container (20ft) | 11 |
| Number of pallets per intermodal container (40ft) | 24 |
| Number of pallets per intermodal container (40ft, HC) | 24 |
| Pallet width | 796 mm |
| Pallet length | 1216 mm |
| Pallet height | 6 mm |
| Number of cartons per pallet (intermodal container 40ft, HC) | 64 |
| Number of cartons per pallet (intermodal container 20ft) | 56 |
| Number of cartons per pallet (intermodal container 40ft) | 56 |
| Master carton width | 397 mm |
| Master carton length | 304 mm |
| Master carton height | 277 mm |
| Master carton weight | 5100 g |
| Master carton tare weight | 598 g |
| Quantity per master carton | 4 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.