Back to Top
| Cable type | SATA III |
| Gender | Male connector/Female connector |
| Cable length | 0.3 m |
| Connector 1 | SATA 7-pin |
| Connector 2 | SATA 7-pin |
| Product colour | Black, Red |
| Weight | 15 g (0.03 lbs) |
| Package width | 125 mm |
| Package depth | 232 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package length | 232.00 mm |
| Package weight | 16 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
