Back to Top
| Cable length | 0.9 m |
| Connector 1 | DisplayPort |
| Connector 2 | DisplayPort |
| Gender | Male connector/Female connector |
| Connector contacts plating | Gold |
| Product colour | Black |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| AWG wire size | 28 |
| RoHS compliance |
| Weight | 98 g (0.22 lbs) |
| Package width | 20 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 220 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
