Back to Top
| Mounting type | Ceiling |
| Maximum weight capacity | 15 kg |
| Product colour | Black, Silver |
| Height adjustment range | 127.7 - 705 mm |
| Swivel angle | 360 \u00b0 |
| Tilt angle range | -25 - 25 \u00b0 |
| Certification | CE, TAA, REACH, RoHS |
| Width | 577.7 mm (22.53 ") |
| Height | 352.2 mm (13.74 ") |
| Depth | 352 mm (13.73 ") |
| Weight | 2200 g (4.85 lbs) |
| Package width | 353 mm |
| Package depth | 268 mm |
| Package height | 98 mm |
| Package weight | 2300 g |
| Quantity per master carton | 8 pc(s) |
| Master carton width | 557 mm |
| Master carton length | 370 mm |
| Master carton height | 425 mm |
| Screws included | |
| Manual | |
| Mounting kit |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
