Back to Top
With only 1.2V of operating voltage, Team Elite 8GB DDR4 3200MHz SODIMM Laptop Memory can save you 20 percent of electricity compared to the last generation.
This maintains the surrounding temperature of the system while also reducing the heat generated by the product itself.
Featuring high-quality IC chips and stringent testing standards, this laptop is the ideal choice for people who want excellent performance, stability, and compatibility.
| CAS latency | 22 |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Component for | Notebook |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.