Back to Top
| Plug connector type | C14 |
| Socket connector type | C6 |
| AC input voltage | 100 - 250 V |
| Current rating | 10 A |
| Product colour | Black |
| Connector gender | Male connector/Female connector |
| RoHS compliance | |
| Certification | UL/cUL, REACH |
| Package width | 101.1 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 127 mm |
| Package weight | 30 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.