Back to Top
| Socket type | RJ-45 |
| Sockets quantity | 1 |
| USB version | 3.0 (3.1 Gen 1) |
| Networking cable category | 5e/6 |
| Modules quantity (max) | 1 module(s) |
| RoHS compliance | |
| Certification | TAA |
| Product colour | Silver |
| Material | Metal |
| International Protection (IP) code | IP44 |
| Package width | 127 mm |
| Package depth | 12.7 mm |
| Package height | 195.6 mm |
| Package weight | 80 g |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.