Back to Top
| Type | Rack cabinet |
| Product colour | Black |
| Locking | |
| Easy mounting | |
| Compatible rack width | 19 " |
| Maximum weight capacity | 90.7 kg |
| International Protection (IP) code | IP54 |
| Rack capacity | 12U |
| Built-in fan |
| Width | 600 mm (23.4 ") |
| Depth | 671.1 mm (26.17 ") |
| Height | 637 mm (24.84 ") |
| Weight | 36830 g (81.2 lbs) |
| Package width | 660.4 mm |
| Package depth | 736.6 mm |
| Package height | 711.2 mm |
| Package weight | 42180 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Screws included | |
| Cables included | AC |
| RoHS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.