Back to Top
| Video input channels | 60 channels |
| Wi-Fi |
| Number of hard drives supported | 7 |
| Hard drive size | 2.5/3.5 " |
| RAID support |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 1000,10000 Mbit/s |
| RAID levels | 1,5,10 |
| Rack mounting | |
| Rack capacity | 2U |
| Product colour | Grey |
| LED indicators | Y |
| Built-in display | |
| Display diagonal | 1.3 " |
| Power consumption (max) | 165 W |
| AC input voltage | 50/60 V |
| Power supply | 200 W |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Width | 442 mm (17.24 ") |
| Depth | 325 mm (12.68 ") |
| Height | 87 mm (3.39 ") |
| Weight | 9200 g (20.28 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.