Back to Top
| Form factor | Desktop |
| Type | Printing calculator |
| Product colour | White |
| Tax calculation |
| Control type | Buttons |
| Digits | 12 digits |
| Backlight display | |
| Display number of lines | 1 lines |
| Display tilting | |
| Second display | |
| Display type | LCD |
| Print type | Ink ribbon |
| Print speed | 138 lpm |
| Power source | AC/DC |
| Battery type | AA |
| Width | 152.4 mm (5.94 ") |
| Depth | 190.5 mm (7.43 ") |
| Height | 38.1 mm (1.49 ") |
| Weight | 453.6 g (1 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.