Back to Top
| Type | Indoor cellular signal booster |
| Uplink frequency range | 704 - 1755 MHz |
| Downlink frequency range | 734 - 2155 MHz |
| Uplink gain | 72 dB |
| Data network | 3G,4G |
| Maximum area covered | 610 m² |
| Connector(s) | Type-N F |
| Product colour | Grey |
| Impedance | 50 Ω |
| Power source type | AC |
| Input voltage | 110 - 240 V |
| Width | 361 mm (14.08 ") |
| Depth | 273 mm (10.65 ") |
| Height | 57.15 mm (2.23 ") |
| Weight | 3492 g (7.7 lbs) |
| 700,800,1900,2100 | |
| 2100 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.