Back to Top
| Effective sensor resolution | 5 MP |
| Sensor type | CMOS |
| Supported graphics resolutions | 2592 x 1944 |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| White balance | Auto |
| Light source | LED |
| Maximum focal length (f) | 381 mm |
| Auto focus | |
| Shooting area (WxD) | 210 x 297 mm |
| Interface | USB 2.0 |
| Product colour | Black, Grey |
| Lamp type | LED |
| Photo effects | Black&White, Grey |
| Frame rate | 30 fps |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Power supply type | USB |
| Width | 105 mm (4.1 ") |
| Depth | 89 mm (3.47 ") |
| Height | 350 mm (13.65 ") |
| Weight | 800 g (1.76 lbs) |
| User guide | |
| Cables included | USB |
| Y | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.