Back to Top
| PDU types | Basic |
| Product colour | Blue |
| RoHS compliance | |
| Certification | UL |
| Output connections | 16 |
| LED indicators | Y |
| Maximum current | 12 A |
| Dimensions (WxDxH) | 152.4 x 149.225 x 24.13 mm |
| Weight | 226 g (0.5 lbs) |
| Package weight | 453 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.