Back to Top
| PDU types | Basic |
| Product colour | Black |
| Certification | UL1363 cUL |
| AC outlets quantity | 4 AC outlet(s) |
| Power plug | NEMA 5–15P |
| AC outlet types | NEMA 5–15R |
| Cable length | 1.83 m |
| Nominal input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Maximum current | 15 A |
| Nominal output voltage | 120 V |
| Dimensions (WxDxH) | 64 x 38 x 187.5 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.