Back to Top
| Cable colour | Black |
| Cable length | 0.61 m |
| Connector 1 | C13 coupler |
| Connector 2 | C14 coupler |
| RoHS compliance |
| Input current | 10 A |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 105 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 105 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Non-operating altitude | 0 - 15000 m |
| Width | 70 mm (2.73 ") |
| Depth | 40 mm (1.56 ") |
| Height | 240 mm (9.36 ") |
| Weight | 700 g (1.54 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
