Back to Top
| Cable colour | Black |
| Connector gender | Male connector/Female connector |
| Cable length | 1.83 m |
| Input current | 16 A |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 75 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 20 - 80 % |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Non-operating altitude | 0 - 15000 m |
| Package width | 80, 70 mm |
| Package height | 300 mm |
| Package weight | 2160 g |
| Weight | 2160 g (4.76 lbs) |
| Dimensions (WxDxH) | 80 x 70 x 300 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
