Back to Top
| Sustainability compliance | |
| Sustainability certificates | RoHS, Trade Agreements Act (TAA) |
| Product colour | Black |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 gender | Female connector |
| Cable length | 3 m |
| Connector 1 | NEMA L21-30P |
| Connector 1 form factor | Angled |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 1 lockable | |
| Connector 2 lockable | |
| Plug and Play |
| Power supported (max) | 8600 W |
| Input voltage | 100-120/200-240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Input current | 30 A |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight | 2720 g (6 lbs) |
| Country of origin | United States |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
