Back to Top
| Type | Freestanding rack |
| Rack capacity | 42U |
| Door opening angle | 270 u00b0 |
| Adjustable feet | |
| Side panels included | |
| Product colour | Black |
| Key lock | |
| Size | 19 " |
| Side panel key lock |
| Width | 750 mm (29.25 ") |
| Depth | 1200 mm (46.8 ") |
| Height | 1991 mm (77.65 ") |
| Weight | 157530 g (347.29 lbs) |
| Package width | 853 mm |
| Package depth | 1323 mm |
| Package height | 2128 mm |
| Mounting depth (min) | 286 mm |
| Mounting depth (max) | 1048 mm |
| Package weight | 183180 g |
| Country of origin | China |
| Doesn't contain | SVHC |
| Warranty period | 5 year(s) |
| REACH, RoHS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
