Back to Top
| Type | Freestanding rack |
| Maximum weight capacity | 1360.8 kg |
| Product colour | Black |
| Certification | EIA-310-E |
| Width | 751 mm (29.29 ") |
| Depth | 1200.1 mm (46.8 ") |
| Height | 2260.6 mm (88.16 ") |
| Weight | 171000 g (376.99 lbs) |
| Package weight | 200000 g |
| Rack mounting | 48U |
| Package dimensions (WxDxH) | 812.8 x 1339.8 x 2413 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.