Back to Top
| Purpose | Indoor |
| Type | Freestanding |
| Connectivity technology | Wireless |
| Humidity measuring range | 11 - 89 % |
| Width | 38 mm (1.48 ") |
| Depth | 38 mm (1.48 ") |
| Height | 19 mm (0.74 ") |
| Weight | 20 g (0.04 lbs) |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| RoHS compliance | |
| Certification | REACH: Contains No SVHCs |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
