Back to Top
| Purpose | Indoor |
| Type | Built-in |
| Connectivity technology | Wired |
| Temperature measuring range | 5 - 55 °C |
| Accuracy | 1.1 °C |
| Cable length | 3.66 m |
| Temperature measurement units | °C |
| Built-in display |
| Operating altitude | 0 - 2000 m |
| Packaging content | 1x temperature sensor, 1x sensor bracket base, 1x sensor bracket support, 2x screw 8-32 x 7/16, 0.5 ft. dual lock fastener, 2x cable tie, 1x alcohol pad, 1x fastener 1/4 turn high pro, 1x quick-start guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.