Back to Top
| Input voltage | 208 V |
| Output voltage | 120 V |
| Certification | CSA/UL 1778 |
| Package weight | 50000 g |
| Weight | 43180 g (95.2 lbs) |
| I/O ports | 12 x NEMA 5-20R |
| Dimensions (WxDxH) | 445 x 610 x 89 mm |
| Package dimensions (WxDxH) | 622 x 953 x 254 mm |
| Package weight (imperial) | 110 lbs |
| Weight (imperial) | 95 lbs |
| Package dimensions (W x D x H) | 17.50 x 24 x 3.50 " |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
