Back to Top
| Supported video modes | 1080i,1080p,480p,720p |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Host interface | VGA |
| Output interface | HDMI |
| External power adapter | |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Certification | RoHS |
| Width | 79 mm (3.08 ") |
| Depth | 72.9 mm (2.84 ") |
| Height | 24.3 mm (0.95 ") |
| Weight | 150 g (0.33 lbs) |
| Manual |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.