Back to Top
| Audio support |
| Converter type | Active video converter |
| Housing material | Plastic |
| Maximum resolution | 2560 x 1600 pixels |
| Supported resolutions | 2560 x 1600 1920 x 1080 1920 x 1200 |
| Output interface | DVI-D |
| Host interface | DisplayPort |
| USB powered |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Certification | RoHS, CE, FCC |
| Width | 64 mm (2.5 ") |
| Depth | 549 mm (21.41 ") |
| Height | 22 mm (0.86 ") |
| Weight | 110 g (0.24 lbs) |
| Package width | 140 mm |
| Package depth | 175 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package weight | 235 g |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
