Back to Top
| Module type | Digital |
| Signal direction | Input/output |
| Channels quantity | 8 channels |
| Channel type | Relay channel |
| Supported network protocols | IPv4, IPv6, HTTP, HTTPSb , TLSb , QoS Layer 3 DiffServ, SMTP, mDNS (Bonjour), UPnP® , SNMP v1/v2c/v3 (MIB-II), DNS/DNSv6, DDNS, NTP, RTSP, RTCP, RTP, TCP, UDP, IGMPv1/v2/v3, DHCPv4/v6, SOCKS, SSH, MQTT v3.1.1, Syslog |
| Product colour | White |
| DC input voltage | 12 V |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 55 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relative humidity | 5 - 95 % |
| Width | 147 mm (5.73 ") |
| Depth | 102.8 mm (4.01 ") |
| Height | 31.3 mm (1.22 ") |
| Weight | 466 g (1.03 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
