Back to Top
| RAID support | |
| RAID levels | 0,1,5,6,10 |
| Total installed storage capacity | 32 TB |
| Installed storage drive type | HDD |
| Supported storage drive types | HDD |
| Processor family | Intel Xeon E |
| Internal memory | 32000 GB |
| Ethernet LAN |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Serial ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| USB port |
| Chassis type | Rack (1U) |
| Product colour | Grey |
| Type | Storage server |
| Backup function |
| Operating system installed | Windows 10 IoT Core |
| Power consumption (typical) | 127 W |
| Power consumption (max) | 158 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Width | 599 mm (23.36 ") |
| Depth | 482 mm (18.8 ") |
| Height | 43 mm (1.68 ") |
| Weight | 12900 g (28.44 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 80 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Intel |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
