Back to Top
| Type | IR LED unit |
| Placement supported | Universal |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium, Polycarbonate |
| Wall mountable | |
| International Protection (IP) code | IP66 |
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | 01219-001, 01220-001, 01221-001 |
| Connectivity technology | Wired |
| Operating temperature (T-T) | -50 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 100 % |
| Storage temperature (T-T) | -50 - 70 °C |
| Certification | FCC Part 15.107 and 15.109 Class B, ICES-003 Issue 6 Class B, EN 55032 Class B, RCM AS/NZS CISPR 32 Class B, VCCI Class B, EN 55015, EN 55024, EN 50130–4, EN 61547, EMC AC/DC variant, KCC KN15, KN 61547, IEC/EN 60598-1, IEC/EN 62471 (risk group 2), C22.2 No 250.0–08, UL 2108, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 62262 IK09 |
| Cable length | 2.5 m |
| Height | 135 mm (5.27 ") |
| Weight | 950 g (2.09 lbs) |
| Width | 100 mm (3.9 ") |
| Depth | 66 mm (2.57 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
